SLUNETA padla v prodloužení

Velkou bitvu přinesla předehrávka 5. kola mezi domácí Beksou a hostující SLUNETOU. Tonda Pištěcký a spol. odjížděli do Pardubic s tím, že chtějí odehrát dobré utkání a pokusit se překvapit. Nebudeme Vás dlouho napínat, velké překvapení se nekonalo, ale i tak mohli naši hráči odejít z palubovky se vztyčenými hlavami. Prohrát až v prodloužení s favoritem není ostuda, navíc vše mohlo být úplně jinak.

Naši hráči dobře věděli, že se musí soustředit na úvod utkání, aby jim soupeř neutekl, pak už se ztráta dohání hodně špatně. Záměr se podařil a trochu zaskočené Pardubice se hodně nadřeli na každý koš či střelu. Závěr první čtvrtiny ovšem patřil nám, když jsme ze stavu 14:7 pro domácí, obrátili na 14:20. Velkou zásluhu na tom měla samozřejmě kompaktní obrana.

Vycházející hvězda Pardubic Potoček, však hned v úvodu druhého dějství dvěma trojkami srovnal na 20:20 a od té doby se hrála vyrovnaná bitva. Ani jeden ze soupeřů si nevybudoval rozhodující náskok, a tak poločas skončil 35:37. Ani třetí desetiminutovka nepřinesla změnu, hráči se rvali o každou pozici, o každé držení míče, hrál se rychlý a pohledný basket. A když rozuzlení nepřinesl ani průběh poslední čtvrtiny, šlo se do vyrovnané koncovky, v ní měli nejprve navrch domácí, kteří rukou Autreyho nejprve trojkou odskočili na 76:73. V našem dresu na sebe vzal zodpovědnost Luka Igrutinovič a kontroval rychlým košem na 76:75. A byl to opět domácí Autrey, který z čáry trestného hodu zvyšoval na 78:75. Náš Igrutinovič pálil dnes ostrými a trojkou srovnává stav na 78:78, do konce základní hrací doby zbývají 2 minuty. Když se neujaly útoky ani na jedné straně hřiště, vzal na sebe opět osud zápasu kdo jiný, než Luka Igrutinovič, který střelou ze střední vzdálenosti posílá SLUNETU do dvoubodového vedení. Zbývá odehrát 55 vteřin. Po sérii time-outů a několika neproměněných střelách domácích hráčů se, k naší lítosti, podařilo doskočit domácímu Nečasovi neúspěšnou střelu svého spoluhráče a s klaksonem vyrovnat. Prodlužuje se. V nastavení jsme už tahali celou dobu za kratší konec, ale i tak jsme se stále drželi na dostřel domácím. Když se pak neujala střela Bosáka a následně ani Smithe, vydřela Beksa vítězství 93:90.

Dobrou zprávou pro fanoušky určitě je, že do hry „nakoukl“ už i David Šteffel, ještě lepší zprávou však je fakt, že naši hráči ukázali bojovné srdce a dokázali zaskočit a potrápit favorita. Jen tak dál.

BK JIP Pardubice-SLUNETA Ústí nad Labem 93:90 (14:20 35:37 58:58 80:80)
Body domácí:
Autrey 18, Wall 17, Nečas 13, Kotas 12, Škranc 11, Potoček 9, Švrdlík 6, Půlpán 4, Burnett 3
Body hosté: Smith 27, Igrutinovic 16, Pecka a Šotnar po 14, Bosák 8, Abercrombie 7, Šteffel a Glover po 2
Trojky: 42/16 – 22/8
Trestné hody: 16/9 – 27/20
Doskoky: 47 - 46
Osobní chyby: 21 - 20